طرح اسوه - مجال

وبلاگ مجال؛ محمد تقي خرسندي

بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم كن لوليك
الحجة بن الحسن
صلواتك عليه و علي آبائه
في هذه الساعة
و في كل ساعة
وليا و حافظا
و قائدا و ناصرا
و دليلا و عينا
حتي تسكنه ارضك طوعا
و تمتعه فيها طويلا
برحمتك يا ارحم الراحمينلوگوي وبلاگ من: وبلاگ محمد تقي خرسنديآمار بازديد

محمد  تقي خرسندي

آرشيومطالب وبلاگ


بسم رب المهدي المنتظر

طرح اسوه: برنامه "5 ساعت زندگي با امام زمان عليه السلام"، سومين گام از سلسله برنامه هاي "طرح اسوه" مي باشد كه با هدف پياده سازي الگوهاي رفتاري مورد تاييد ائمه در متن زندگي و بطن جامعه، توسط فرهنگسراي ولاء طراحي و اجرا مي گردد.

زمان اجرا: نظر به اين كه قرار گرفتن در مسير رشد و تكامل، تنها از طريق تمرين و استمرار ميسر است و نمي توان از كسي انتظار تحول ناگهاني داشت، اين برنامه فقط براي 5 ساعت (از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر روز نيمه شعبان – دهم مهرماه) در نظر گرفته شده است.

نحوه اجرا: بر اساس اين طرح از شركت كنندگان درخواست مي شود كه در طول ساعات تعيين شده، در هر كجا كه هستند، تمام تلاش خود را به منظور ارائه رفتارهاي مورد پسند امام زمان عليه السلام به كار گيرند و در صورت انجام هر عملي كه مغاير با اين ارزش ها باشد، بلافاصله تغيير رويه داده و در صدد اصلاح خود و رفتار خود برآيند.

ارزشيابي: هر يك از شركت كنندگان، پس از پايان زمان تعيين شده، با توجه به فرم ارائه شده، ارزيابي كاملي را از خود انجام مي دهد و براي خود نمره اي در نظر مي گيرد. (پيشنهاد مي شود براي اين كار از ساير افراد مرتبط نيز كمك گرفته شود) سپس بر اساس نمره داده شده، ‌يكي از گزينه هاي زير را در فرم مربوطه پر مي نمايد:

عالي:     100 - 80                                  خوب:     80 - 50

متوسط:   50 - 20                                    ضعيف:  20- 0

شركت كنندگان در صورت تمايل، عوامل موثر در موفقيت و يا شكست خود را نيز در كادر در نظر گرفته شده در مقابل هر گزينه، بيان مي نمايند.

ارسال فرم: پس از تكميل فرم (يا كپي آن)، شركت كنندگان فرم را در صندوق پستي مي اندازند. اين فرم نيازي به الصاق تمبر ندارد و نوشتن اسم و ساير مشخصات بر روي آن كاملا اختياري مي باشد. (كاربران اينترنت مي توانند فرم اينترنتي را كه به زودي آدرس آن را خواهم نوشت، ارسال مي كنند)

فرم هاي ارسالي: فرم هاي ارسالي، توسط مشاوران و كارشناسان فرهنگي مورد ارزيابي و به عنوان يك پروژه تحقيقاتي در مورد عوامل و موانع موجود در مسير پياده سازي فرهنگ ائمه در جامعه، مورد بررسي قرار خواهند گرفت.

عضو افتخاري: كساني كه نسبت به درج مشخصات خود اقدام نمايند، به عنوان عضو افتخاري فرهنگسراي ولاء درآمده و بروشورها، اخبار، جزوات و هداياي اين فرهنگسرا  براي ايشان ارسال خواهد شد.

نتايج طرح: تكميل دقيق فرم و ارسال آن، كارشناسان را در به دست آوردن نتايج دقيقتر و برنامه ريزي مفيدتر ياري خواهد كرد.

بدون جايزه مادي: طرح اسوه، يك خودسازي عملي براي شركت كنندگان و يك طرح پژوهشي براي كارشناسان فرهنگي است و به شكل مسابقه طراحي نشده و جايزه ندارد.

یکشنبه ٥ مهر ،۱۳۸۳
شما چي مي گين؟
ساعت:٧:٤۳ ‎ق.ظ