شبيه سازی گوسفند - مجال

وبلاگ مجال؛ محمد تقي خرسندي

بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم كن لوليك
الحجة بن الحسن
صلواتك عليه و علي آبائه
في هذه الساعة
و في كل ساعة
وليا و حافظا
و قائدا و ناصرا
و دليلا و عينا
حتي تسكنه ارضك طوعا
و تمتعه فيها طويلا
برحمتك يا ارحم الراحمينلوگوي وبلاگ من: وبلاگ محمد تقي خرسنديآمار بازديد

محمد  تقي خرسندي

آرشيومطالب وبلاگ


بسم رب المهدي المنتظر

دانشمندان جمهوري اسلامي ايران در هفته گذشته موفق شدند كه نخستين گوسفند شبيه سازي شده در ايران را به دنيا بياورند و بدين ترتيب جمهوري اسلامي ايران به جمع كشورهاي داراي تكنولوژي شبيه سازي بپيوندد. هرچند اين حيوان شبيه سازي شده، لحظاتي پس از تولد جان خود را از دست داد، اما اين پيشرفت علمي ايران، واكنش هاي مختلفي را در عرصه بين المللي برانگيخت.

نخست وزير يك كشور جعلي در خاورميانه از مجامع بين المللي خواست كه هرچه سريعتر مانع اقدامات آتي ايران در زمينه شبيه سازي شوند. وي كه كشورش داراي چهارمين ارتش مجهز دنياست و با اين حال مدت 1 ماه است در مقابل يك گروه شبه نظامي زمين گير شده ، با اشاره به الگو گيري اين گروه از ايران گفت: «ايران به دنبال شبيه سازي انسان است. ما با پشتيباني قوي ترين ارتش جهان نيز از پس يك گروه علاقمند به ايران برنيامده ايم، چه برسد به اين كه ايران بخواهد با شبيه سازي انسان، گروه هاي ديگري از اين دست ايجاد كند.»

آژانس بين المللي گوسفندهاي شبيه سازي شده نيز با اشاره به انتشار گزارش هايي مبني بر وجود آلاينده هايي در اين گوسفندها، تهديد كرد كه در صورت عدم تعليق كامل شبيه سازي گوسفند در ايران، پرونده اين كشور را به شوراي امنيت سازمان ملل ارجاع خواهد داد.

در همين حال رييس جمهور يك كشور داراي تكنولوژي شبيه سازي با اشاره به نظرات دانشمندان كشورش در مورد توانمندي هاي ايران گفت: «همه تحقيقات نشان مي دهد كه با توجه به آب و هوا، منابع آبي و زمين هاي كشاورزي گسترده در ايران، استفاده از گوسفند معمولي، بسيار ارزان تر از گوسفند شبيه سازي شده تمام خواهد شد و بنابراين هيچ توجيه منطقي براي شبيه سازي گوسفند در ايران وجود ندارد.» وي به خطرات احتمالي اقدامات ايران براي كشور جعلي خاورميانه اشاره كرد و گفت ما در هر صورت از اين كشور مجعول حمايت خواهيم كرد.

وزير خارجه اين كشور نيز با اشاره به خطرات احتمالي افزايش ايرانيان از طريق شبيه سازي انساني در آينده اي نه چندان دور، گفت: «اگر ايران واقعا خواهان شبيه سازي گوسفند است و قصد شبيه سازي انسان را ندارد، كشور ما حاضر است كه تعداد زيادي گوسفند را در اختيار جمهوري اسلامي قرار دهد.» وي با اشاره به توانمندي فوق العاده كشورش در توليد "گوسفند" افزود: «البته ايران بايد لاشه هاي اين گوسفندان را نيز به كشورش تحويل دهد تا مبادا از پسماندهاي آنها جهت مسائل نظامي استفاده كند.»

***

عمو تقي: يكي از نكات جالب در مورد كودكان، حرف زدن بزرگترها با آنهاست. بزرگترها جوري با نوزادان صحبت مي كنند كه انگار آنها حرف ها را به خوبي متوجه مي شوند. اين مساله ربطي به مليت و زبان و ... هم ندارد. هر كس كه يك نوزاد را ببيند سعي مي كند با وي حرف بزند. به قول يكي از دوستان، كودكان زبان مشترك مردم دنيا هستند.

***

شكر نعمت: مقاومت حزب الله در برابر لبنان از يك ماه هم گذشت. كشته هاي ارتش اسرائيل از شهداي حزب الله هم بيشتر است. الحمدلله

***

ته مجاله: خدمت دوستاني كه نسبت به مطالب اخير من اعتراض دارند يا اين كه مي گويند چرا مدتي است كه فقط طنز مي نويسم، عرض كنم كه مدتي است يك ستون طنز در يكي از روزنامه هاي كثيرالانتشار كشور به صورت هفتگي به من داده شده است. از آنجايي كه مي خواهم سبك اين ستون تقريبا ثابت باشد و همچنين با توجه به حجم كاري، در يك هفته بيش از يك مطلب نمي توانم بنويسم، خود به خود مطالب اخير وبلاگ همگي طنز و سبك ثابت پيدا كرده است. البته بي مزه بودن برخي مطالب هم قبول. به هر حال طول مي كشد تا جا بيفتم.

جمعه ٢٠ امرداد ،۱۳۸٥
شما چي مي گين؟
ساعت:۳:۳۸ ‎ب.ظ