قطعنامه ۱۷۰۱ - مجال

وبلاگ مجال؛ محمد تقي خرسندي

بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم كن لوليك
الحجة بن الحسن
صلواتك عليه و علي آبائه
في هذه الساعة
و في كل ساعة
وليا و حافظا
و قائدا و ناصرا
و دليلا و عينا
حتي تسكنه ارضك طوعا
و تمتعه فيها طويلا
برحمتك يا ارحم الراحمينلوگوي وبلاگ من: وبلاگ محمد تقي خرسنديآمار بازديد

محمد  تقي خرسندي

آرشيومطالب وبلاگ


بسم رب المهدي المنتظر

سرانجام پس از يك ماه جنگ اسرائيل عليه لبنان، شوراي امنيت سازمان ملل قطعنامه اي را به منظور آتش بس هرچه سريعتر تصويب نمود. عليرغم آنچه در بسياري از روزنامه ها منتشر شد، متن واقعي و دقيق قطعنامه به شرح ذيل مي باشد:

1-   شوراي امنيت سازمان ملل، با نگاه به تمام قطعنامه هاي قبلي صادر شده از سوي اين نهاد در مورد لبنان، اعلام مي دارد كه بايد هر چه سريعتر آتش بس بين لبنان و اسرائيل برقرار گردد. در صورت صلاحديد آمريكا، از اين پس فقط اسرائيل مي تواند به طور يك جانبه اين آتش بس را لغو نمايد.

2-   با توجه به خسارات فراوان ناشي از يك ماه جنگ، هر كدام طرفين ملزم به پرداخت خسارات طرف مقابل مي باشد. بدين معني كه اسرائيل به دليل نابود كردن سه قبضه كلاشينكف از حزب الله لبنان مجبور به پرداخت 122 دلار مي باشد. لبنان نيز به دليل نابودي بيش از 100 تانك مركاوا و 4 ناو پيشرفته و 2 جنگنده آمريكايي و 30 دستگاه بولدوزر، جمعا 23 ميليارد و 459 ميليون دلار جريمه خواهد شد. همچنين هزينه هاي پرواز هواپيماهاي اسرائيلي و بمب هاي مورد استفاده قرار گرفته نيز بر عهده لبنان خواهد بود. صورتحساب، متعاقبا ارسال خواهد شد.

3-   شوراي امنيت، ضمن حمايت كامل از لبنان اعلام مي دارد كه به منظور پايان دادن به خسارت هاي وارده به لبنان، به ازاي هر تانك مركاواي نابود شده، بايد يكي از شهرهاي لبنان به اسرائيل اهدا گردد. در صورت كم آمدن شهرهاي لبنان، از شهرهاي سوريه، عراق و ايران استفاده خواهد شد.

4-   به منظور حمايت كامل از لبنان و ممانعت از تكرار حوادث اينچنيني، لبنان موظف به خلع سلاح حزب الله مي باشد تا در حملات بعدي اسرائيل، جنگ بيشتر از 6 روز طول نكشد و خسارات وارده كمتر باشد.

5-   شوراي امنيت، حمايت كامل از محيط زيست لبنان را وظيفه خود مي داند. لذا با توجه به آن كه لبنان يكي از پالايشگاه هاي خود را بر سر راه موشك هاي اسرائيلي طراحي كرده و با از بين رفتن اين پالايشگاه، خسارات جبران ناپذيري به محيط زيست لبنان وارد شده، كليه پالايشگاه هاي لبنان به اسرائيل انتقال داده خواهد شد و لبنان حق احداث پالايشگاه جديدي ندارد. بديهي است هزينه انتقال پالايشگاه ها به اسرائيل و احداث آنها بر عهده دولت لبنان خواهد بود.

6-   ايران بايد كليه فعاليت هاي غني سازي خود را به حالت تعليق دائم دربياورد. هر كس كه به اين بند و قرار گرفتن آن در اين قطعنامه معترض باشد، جنايتكار جنگي محسوب شده و رژيم اسرائيل مجاز است كه بدون هيچ محاكمه اي وي را در ليست ترور خود قرار دهد. خنده هم نداره.

7-   ضمن محكوم كردن رژيم صهيونيستي و به منظور جلوگيري از اتفاقات مشابه، اسرائيل متعهد مي شود كه از اين به بعد برنامه حمله خود به لبنان را از قبل به سازمان ملل اعلام كند تا اين سازمان فكري به حال نيروهاي خودش بكند. بديهي است در اين صورت، سازمان ملل هم متعهد مي شود كه در صورت شكست اسرائيل، هر چه سريعتر قطعنامه اي را براي پايان جنگ صادر كند و نگذارد اسرائيل يك ماه خود را به آب و آتش زده و اين همه تلفات بدهد.

8-   به منظور پايان دادن به كشمكش بر سر مساله حاكميت بر نواحي، نمايندگاني از شوراي امنيت در مورد مناطق مورد اختلاف لبنان و اسرائيل تصميم گيري خواهند نمود. مناطقي كه توسط سازمان ملل در مورد حاكميت آنها تصميم گيري خواهد شد، عبارتند از: مزارع شبعا، نوار غزه، بيت المقدس، بيروت، سوريه، درياي مديترانه، خاور ميانه و هر جاي ديگري كه اسرائيل عشقش بكشد.

9-   دبير كل سازمان ملل به جون مامانش اينا قسم مي خورد كه بر اجراي دقيق اين قطعنامه نظارت كامل داشته باشد و در صورت نقض آن از سوي هر يك از طرفين تخاصم، لبنان را محكوم نمايد.

***

شكر نعمت: بالاخره اين جنگ با پيروزي حزب الله لبنان تمام شد. الحمدلله. كاش بقيه مسلمانان درس مي گرفتند.

***

عمو تقي: اين فاطمه ما خيلي باحاله. هر بلايي سرش مي آري، صداش در نمي آد. اما واي به حال لحظه اي كه احساس گرسنگي بكنه. حتي يك ثانيه هم تحمل نمي كنه. چنان سر و صدايي راه ميندازه كه بيا و ببين. اصلا حالت وسطي وجود نداره.

***

ته مجاله: نمي دانم چرا رسانه ها به قطعنامه سازمان ملل نمي پردازند. متن قطعنامه كاملا به نفع اسرائيل است. فقط يك بار در روزنامه كيهان، به قلم شريعتمداري به اين مساله پرداخته شد. به قول نصرالله، چيزي كه اسرائيل با جنگ به دست نياورد، با قطعنامه به دست آورد.

پنجشنبه ٢٦ امرداد ،۱۳۸٥
شما چي مي گين؟
ساعت:۱۱:٥٧ ‎ق.ظ