درهای رحمت

ماه رجب آغاز شد و درهاي رحمت الهي باز، باز.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

دوباره خدا بهانه اي براي بخشش پيدا كرده است.

يك بار ديگر خدا مي خواهد به فرشتگانش بگويد: "ماه، ماه من است. بنده، بنده من و بخشايش، بخشايش خودم. هر آنچه بخواهم از ميان بندگانم خواهم بخشيد."

از امروز فرصت مناسبي مهيا مي شود تا برگرديم از آن چه نبايد مي بوديم و برويم به سوي آن چيزي كه بايد باشيم.

فرصتي براي آدم شدن.

كافيست بخواهيم كه از گناهانمان فاصله بگيريم و بدانيم كه "ان الله يغفر الذنوب جميعا"

و زيادي گناهانمان، نااميدمان نكند كه: "انه لا يياس من روح الله، الا القوم الكافرون"

***

اين هم يك دستورالعمل تجربي براي ترك گناه

1-   در مورد اين كه كاري كه مي كنيد،‌ گناه است، تعارف را كنار بگذاريد. حداقل در خلوت خودتان توجيه نتراشيد. "اقرا كتابك. كفي بنفسك اليوم عليك حسيبا". اين مرحلهف سخت ترين بخش كار است.

2-   به خدا بگوييد كه مي خواهيد اين گناه را ترك كنيد و تاكيد كنيد كه اگر در اين كار موفق نشويد، خدا يكي ديگر از بندگانش را از دست خواهد داد. به اين ترتيب مشخص مي شود كه چه كسي ممكن است ضرر كند.

3-   در اين مرحله نيازي نيست كاري بكنيد. اين قسمت با خود خداست. مي نشينيد تا خدا به قول هايش عمل كند. "ان تتقوا الله يجعل لكم فرقانا" . لذا به زودي چندين بار در بهترين موقعيت انجام گناه، ناخواسته در موقعيت ترك آن قرار مي گيريد. خيلي راحت آن ها را شناسايي و استفاده كنيد.

4-   شناسايي موقعيت هاي مرحله قبل، خيلي ساده است و استفاده از آن ها ساده تر. اما اگر از آن ها استفاده نكرديد، خيالتان نباشد. "انه هو التواب الرحيم". برگرديد به مرحله اول. اگر هم مرحله قبل را با موفقيت انجام داديد، به مرحله بعد برويد.

5-   به زودي احساس خواهيد كرد كه ترك گناه، چندان هم سخت نيست. پس شما هم به كمك خدا برويد و چند بار هم با اختيار كامل و در موقعيت هاي ايده آل، گناه نكنيد.

6-      در اين مرحله خدا كلي حال مي كند و شيريني گناه را از دل شما مي برد.

7-      حالا ديگر شما آن گناه خاص را انجام نمي دهيد. براي ترك بقيه گناهان به مرحله اول مراجعه كنيد.

***

ته مجاله: خير سرم گفتم تابستوني مي شينم سر پروژه و تمومش مي كنم. ولي مگه مي ذارن. تو همين چند روز و تو اين شلوغ پلوغي كه ذهنم همه اش مشغول كابينه بوده، پسر خاله و دو تا از دوستام رو فرستادم خونه بخت. بعدش هم كه مشغول مراسم تنفيذ. هنوز از اون خلاص نشده، مراسم تحليف شروع شد. تازه اين بين، پيشنهاد اروپايي ها هم اومده و بايد به اونا هم جواب داد. گفتم بعد تحليف با خيال راحت مي شينم سر درسا. اما انگار اين يه هفته روهم به فكر تعيين كابينه باشم. چه كنم ديگه. مگه اين مملكت چند تا مثل من داره.

/ 18 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محب ولايت

سلام عليکم ؛ شهادت امام هادی عليه السلام بر شما و خوانندگان محترم وبلاگ زيبايتان تسليت باد .

نيما شبنامه نويس

با سلام/ شايد شما کلا با ما اصلا حال نکني، ولي ما با شما و بلاگت، خصوصا طراحي زيبا و این دعاي فرج خوشگلش، خيلي حال مي کنيم! در مورد گناهانمان و مطالب مزخرفمان هم از درگاه باری تعالی پوزش می طلبیم و توجیه نمی کنیم، اما به هر حال هذه بضاعتنا/ يا علي

ضد منافق

دوست عزيز سلام.برای دفاع از شرف و حيثيت مسلمانی خود و برای حمايت از محاکمه هرزه نويسان اينترنتی که دين و انقلاب ما را مورد هجوم قرار داده اند به وبلاگ ضد منافق بياييد و نامه تهيه شده را که لوگوی آن در سمت راست وبلاگ است امضا کنيد و در صورت تمایل لوگوی مربوطه را در وبلاگ خود قرار دهید.با تشکر.

porazkhoda

سلام! جالب بود! اينجورش رو ديگه نديده بوديم ها! امان از این پروژه ها که امون همه رو بریده!!! اميدوارم دولت جديد در پناه حق موفق باشد و خوشتر از ساير دولت ها بدرخشد!

من

به اسم الله . سلام . علیرغم دعای خیر شما و دوستا ن دیگر ..بنده متاسفانه بر گشتم انگار بسيار از ما دلخوريد ... صبح سفر کامنت شما رو خوندم و لينک رو گذاشتم .. فراموش کرده بودم و شما هم ياداوری نمی کرديد و نميدانم چرا ؟...از الگوریتم ممنون . یا علی

سعید

خاک بر سر رئیس جمهوری که دست یک ... را ببوسه. این یعنی بی احترامی به 17 میلیون رای دهنده به خودش. البته 30 میلیونی که بهش رای ندادند سر افرازند.

محبوبه

به اسم الله . شما دعا کنید برای من... من همه لینک ها رو بر میدارم جای همه ش مینویسم : مجال!...اصلا وبلاگو میبندم میشینم تبلیغ وبلاگ شما رو میکنم ... در ضمن : با رفتن من مشکل لینک حل نشد ... همین که شما یاداوری کردید بنده لینک رو گذاشتم و بعد رفتم ... عجله داشتم نشد موقعیت قراردادن لینک رو بررسی کنم گذاشتم همون بالا که ببینید و متوجه بشید ... ایشالا میاد بالاتر! ... نقددل هم چندان بالا نیستا! ... البته جاش همونجاست بل پایین تر ... یا علی.

-

محبوبه آبروی هر چی دختره بردی...

م.خ

با سلام ...من هميشه به وبلاگ شما سر ميزنم ولي نظري نمي‌نويسم با خوندن اين نوشته ياد حرفهاي شما افتادم كه به قصد تنبه فرموده بوديد البته من خيلي وقتها اون صحبت هاي شما را به خاطر مي‌آورم ...با نوشتن اين جملات مي‌خواستم از شما خواهش كنم كه در اين ماه عزيز ما رو هم از دعاي خير فراموش نكنيد تا هميشه به طرق مختلف از دور شدن از صراط مستقيم مصون بمانيم.به اميد لطف بينهايت او در اين ماه رحمت

م.خ

با سلام ...من هميشه به وبلاگ شما سر ميزنم ولي نظري نمي‌نويسم با خوندن اين نوشته ياد حرفهاي شما افتادم كه به قصد تنبه فرموده بوديد البته من خيلي وقتها اون صحبت هاي شما را به خاطر مي‌آورم ...با نوشتن اين جملات مي‌خواستم از شما خواهش كنم كه در اين ماه عزيز ما رو هم از دعاي خير فراموش نكنيد تا هميشه به طرق مختلف از دور شدن از صراط مستقيم مصون بمانيم.به اميد لطف بينهايت او در اين ماه رحمت