آخرين ويژه نامه

معمولا هيچ وقت موقع برگشتن از مشهد، زيارت وداع نمی خوانم. اين بار هم مثل همه بارهای ديگر. اما گاهی اوقات خاطرات جالبی از اين وداع ها برای انسان می ماند.
مثلا در اين سفر، عربی (عراقی) را ديدم که زيارت وداع با امام رضا عليه السلام را می خواند. وقتی يادم افتاد که عراقی ها چقدر آرزوی سفر مشهد داشتند (مثل آرزوی کربلا رفتن ما) خيلی خوب توانستم حال و روزش را درک کنم.
سال ۱۳۸۰ که با اردوی موسسه کفا به مشهد آمده بوديم، چند برنامه شب شعر برگزار شد که شاعری به نام «محمد مودب» در آن اشعار طنز بسيار زيبايی می گفت. (اميدوارم اسم شاعر را درست نوشته باشم.) برای همين، هر بار که وی برای خواندن شعر می رفت، همه آماده خنديدن بودند. روز آخر، برای برنامه اختتاميه به تالار اجتماعات حرم مطهر رفته بوديم. از وی برای خواندن مجدد اشعار زيبايش دعوت شد. اما آقای مودب شعر زير را خواند.
شعری که از آن روز به بعد همواره در آخرين ويژه نامه هايی که در سفر های مشهد برای دوستان منتشر می کرديم، چاپ می کرديم. مدت ها بود شعر را گم کرده بودم تا اين که چند وقت پيش يکی از دانشجويان اميرکبيری که يکی از ويژه نامه ها را داشت و از سفر مشهد آمده بود، آن را در وبلاگش گذاشت. اين بود که تصميم گرفتم ويژه نامه های اين سفر هم با همين شعر تمام شود. 

مي‌روم، يك روز من دنبال كارم مي‌روم

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

آخرش يك روزي آقا، مي‌گذارم  مي‌روم

 

با هزا ران  بند، يعني قدّ آهو  نيستم؟

من كه اينجا اينقدر بي‌اعتبارم، مي‌روم

 

 

در هواي سرد بي‌مهري دلم يخ مي‌زند

با وجود عشق سوزاني كه دارم مي‌روم

 

 

بعد خشم ناخدايم، بي ‌خداتر مي‌شوم

دستهايم را به طوفان مي‌سپارم مي‌روم

 

 

باشد!‌اينجا‌ماندنم‌خيلي برايت‌‌خوب نيست

صبر كن! تا چشمهايم را بكارم، مي‌روم

 

 

شب تمام نورها را از زمين دزديده ‌است

عشق را پيشت امانت مي‌گذارم مي‌روم

 

 

دستهايت را ضريح سايه ‌هاي  من  نكن

اشك اين همسايه‌ها را در بيارم مي‌روم

 

 

بي‌خيال چشمهايت مي‌شوم،گفتم:ببين!

دست كم حالا نگاهم كن كه دارم مي‌روم

 خودتان حال و هوای افرادی که آماده خنديدن بودند را درک کنيد.

***

شکر نعمت: وقتی آدم قرار است از مشهد برگردد، حال و هوايی دارد که ديگر حوصله ای برای شکر نعمت نمی ماند. اما باز هم خدا را شکر می کنم که چنين سفری و چنين نعمتی نصيبم شد. اميدوارم که شکر نعمت، نعمتم افزون کند.

***

ته مجاله: بی خبری از دنيا هم بد دردی است. آن هم وقتی رييس جمهور مملکت به سازمان ملل رفته باشد. خدا پدر تلويزيون را بيامرزد. باز خوب شد اينترنت را آفريد.

/ 10 نظر / 12 بازدید
آسمون خاطرات

سلام . مثل اينکه من اولم . زيارت قبول . خوش به حالتون . من خيلی دوست داشتم تو اين چند روز يه سر برم زيارت آقا . پس حسابی باید شکر نعمت کنید . ایشالله آخرین زیارت نباشه . البته امام رضا با مرام تر از این حرفاست ... اين شعرم خيلی خیلی قشنگ بود . می دزدمش . طرفم که خيلی خوب ضد حال زد ! .... ته کامنته : درسته وقتی آدم می ره برای زيارت یا از شهرش می ره بیرون از دنيا بی خبره . اما ما هم که از جامون تکون نخورديم چندان خبری نداريم .... ایول به صداوسیما !!!! يا علي

خاله زهرا

زيارتتون قبول .بيشتر از خاطراتتون بنويسيد .چون هم جالب وهم آموزنده است .موفق باشيد .يا حق .

باران

سلام. کاش يکی اين شعر و از زبون ما اونجا ميخوند ... زيارت قبول .. يا علی

خاله زهرا

سلام .ممنون از اينكه در مورد همه مطالبم نظر داديد خسته نباشيد .//در مورد قانون هواي آزاد جالبه چرا بايد حالا تو هواي آزاد باشه ؟//در مورد احوالات علي عباس بايد بگم كه حرف ميزنه ولي فعلا صداش كمي دخترونه شده .//در مورد سريال مزرعه كوچك هم من خودم اولش از اين سريال خيلي خوشم مي آمد چون هم من وهم همسرم دوست داريم كه روزي در جايي غير از اين تهران زندگي كنيم .يك روستايي ، دهي !ولي خوب چيكار كنم اين نكات كوچك رو من خيلي تاثير داره كه يك فيلم را دوست داشته باشم ونگاش كنم مثلا اين زن وشوهر گاو داري ومرغداري ورستوران را همه را باهم دونفري اداره ميكنند .يك بچه شهري كي از پس اين همه كار به اين راحتي بر مياد تازه با وجود اين همه اتفاق جور وا جور .ولي خوب مردم روستا را خوب و واقعي نشان داده .با اين وجود مي بخشيد من نمي تونم نظرمو پس بگيرم .خوشم نمياد زوري كه نيست !!!در مورد معجزات امام زمان هم با نظرتون موافقم .موفق باشيد يا حق .

احسان

سلام پسرم....زيارت قبول باشه

احسان

سلام... کدوم مطالب نيست؟ بگو چک کنم...

zahra

سلام بازم زيارت قبول ديگه سر نمی زنيد؟

Heaven Searcher

واسه اون گنبد زیرین پشت کوهای خراسون ...... سلام...زیارت قبول !!! واس مطلب شکر نعمت باس بگم آمین !!! راستی بعد حدود ۸ ماه آپديت کردم وقت داشتی يه سری بزن ... فعلا يا علی